Myślisz o założeniu własnej fotobudki? Może to być świetny sposób na zarabianie na imprezach i wydarzeniach związanych z obsługą gotówki, a publiczność na pewno tam jest.

Biznesplan fotobudka zapewnia organizację i koncentrację. Napisanie go ujawni przewidywane koszty i dochody, potencjalne problemy, szczegóły dotyczące Twojej marki i nie tylko. Pomoże Ci w podejmowaniu decyzji, gdy Twoja fotobudka będzie się otwierać i rozwijać.

 

Pisząc plan nowej firmy, rozważ następujące kroki:

  • Napisz krótkie, konkretne streszczenie swojego pomysłu na biznes na fotobudkę, problem, który rozwiązuje i jak wyróżnisz się na tle konkurencji. Czy będzie to budka na iPada? DSLR?
  • Ustal cele SMART (konkretne, mierzalne, osiągalne, realistyczne i terminowe)
  • Zastanów się nad problemami, które mogą się pojawić, na przykład z uszkodzeniem sprzętu podczas wydarzenia, i zastanów się, jak je rozwiązać.
  • Zidentyfikuj swoich idealnych klientów. Czy to śluby? Urodziny? Imprezy firmowe? Kilka godzin? Dni?
  • Sprawdź ulgi podatkowe i lokalne dotacje dla kreatywnych lub artystycznych firm/przedsiębiorców.
  • Określ rodzaje ubezpieczeń, których możesz potrzebować.
  • Strategia cenowa. Czy będzie opłata za godzinę? Za jedną sesję? Tworzyć pakiety zdjęć?
  • Jak firma będzie się rozwijać. Może franczyza do innych miast? Dodać inne rodzaje wydarzeń?

 

Realne koszty

Ile będzie kosztować rozpoczęcie działalności w zakresie wynajmu fotobudek? Jeśli nie masz jeszcze sprzętu może to być duży koszt. Przydatnym podejściem może być kategoryzacja kosztów jako jednorazowe lub bieżące.

Jednorazowe wydatki związane z fotobudką obejmują samą budkę, aparat, monitor, rekwizyty i drukarkę. Niektóre nowoczesne budki opierają się na wbudowanych lustrzankach cyfrowych, podczas gdy inne mają gniazdo na iPada lub inny tablet.

Możesz być w stanie obniżyć koszty, czekając na niektóre rzeczy, aż firma przyniesie pieniądze. Na przykład druga budka i kamery zapasowe mogą poczekać, aż przychody wzrosną.

Bieżące wydatki mogą obejmować wynagrodzenie, wynagrodzenie pracownika w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin, przechowywanie danych, podatki, papier, atrament i paliwo na podróże na imprezy. Wydatki bieżące można dalej podzielić na stałe i zmienne.